Tomáš Miro
Záhořík
„ Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině, zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině.“ William Blake
Vybraná díla
Akryl na plátně, 2023–2026. Obrazy je po domluvě možné prohlédnout i v ateliéru.
Tajemství modré růže
Bastet
Vincentova reinkarnace
Vlčí vědomí
Apokalypsa
Ticho
Přísliby noci
Poslední květina
Le Papillon de Nuit dans la rue du Poil-au-Con
Le Papillon de Nuit dans la ville des fleurs
Milenci
Metamorfóza krásy
Krásná Zara
Krajina srdce
Kaňon smíření
Dame Rouge
Barvy břehů
Malovat pro mě
znamená být.
Jsem malíř a arteterapeut. Vedu výtvarné kurzy a provozuji arteterapeutický ateliér CHEIRÓN ART. Výtvarné vzdělání v malbě a kresbě jsem získal v letech 1970-1980 u královéhradeckého malíře Oty Klečka a dále rozvíjím své hřivny jako autodidakt. Malovat pro mě znamená být. Všechno, čím jsem v životě prošel a procházím se nějakým způsobem odráží v mé tvorbě, hledám neustále styl a formu, jak zviditelnit neviditelné. Myslím, že síla a krása malby je v její individuální jedinečnosti a neopakovatelnosti. Vzhledem k tomu, že umění je velmi subjektivní způsob sebevyjádření a vychází z rozdílných způsobů vnímání světa, myslím, že jedno téma na jeden obraz nestačí. To je pro mě nekonečný pramen inspirace. Malba je pro mě nejpřirozenějším způsobem, jak vyjádřit emoce spojené s nejrůznějšími prožitky, sny, imaginacemi a smyslovými zkušenostmi. Chci pozvat diváka skrze vizuální a emoční zkušenost do jeho vlastního světa fantazie.
Painting for me means being! I am a painter and art therapist. I run art courses and run the art therapy studio CHEIRÓN ART. I received my art education in painting and drawing from 1970 to 1980 from the Hradec Králové painter Oto Kleček, and I continue to develop my talent as a self-taught person. Everything I have gone through in my life and how I go through is reflected in my work, I am constantly looking for style and form to make the invisible visible! I think that the power and beauty of painting lies in its individual uniqueness and uniqueness. Given that art is a very subjective way of self-expression and is based on different ways of perceiving the world, I believe that one theme is not enough for one image. This is an endless source of inspiration for me. For me, painting is the most natural way to express emotions associated with different experiences, dreams, ideas and sensory experiences. I want to invite the viewer into his own world of fantasy through a visual and emotional experience.
Napište mi
Zajímá vás obraz, ateliér nebo arteterapeutické setkání? Ozvěte se, klidně neformálně.